Sıkça Sorulan Sorular

Yenilio, TSE Yetki Belgesi ve Ticaret Bakanlığı'nın Yenileme Merkezi Lisansı'na sahip Bilişim Vadisi’nde faaliyet gösteren Yetkili Yenileme Merkezi’dir.
Tarafımızdan satın alınan tüm ürünler için 12 ay garanti ve 14 gün içerisinde iade hakkı mevcuttur.
Donanım, yazılım ve kozmetik kusurları giderildikten sonra sertifikalandırılarak yeniden satışa sunulan teknoloji ürünlerine "yenilenmiş teknoloji ürünü" adı verilir.
Ticaret Bakanlığı ve Türk Standartları Enstitüsü onaylı Yenilio yenileme tesislerinde, ikinci el cep telefonlarının kozmetik ve donanımsal kontrollerinin yapılması ile satışa sunulan yüksek performanslı telefonlardır.
6502 Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunu ve Yenilenmiş Ürünlerin Satışı Hakkında Yönetmelik Hükümleri kapsamında düzenlenen bir belgedir. Gerekli koşulları sağlayan şirketler, T.C. Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü tarafından yenileme merkezi olarak yetkilendirilir ve yenilenmiş teknoloji ürünleri ticaretini yapmaya hak kazanır.
Yenilenmiş teknoloji ürünlerinin tüm fonksiyonları %100 çalışır ve 12 ay garantilidir. Teknik servis hizmeti ile satışa sunulur. Yetkili yenileme merkezlerinden yenilenen telefonların tüm resmi kayıt işlemleri yapılmıştır ve geçmişte yasa dışı işlerde kullanılmış olma riski bulunmaz.
-Eğer gerekliyse onarım veya parça değişimi yapılması.
-Önceki kullanıcıya ait tüm kişisel verilerin silinmesi.
-Cihazın fabrika ayarlarına geri getirilmesi.
-Cihazın performansının ve tüm fonksiyonlarının doğru şekilde çalışıp çalışmadığının test edilmesi.
Yetkili yenileme merkezi tarafından yenilenmiş teknoloji ürünlerinin, TSE onaylı sertifika belgesi ile satılması zorunludur. Bu belgedeki bilgiler, yenilenmiş teknoloji ürününüzün bilgileri ile karşılaştırılarak teyit edilebilir.
Platformumuzdaki tüm yenilenmiş teknoloji ürünlerinin fonksiyonları %100 çalışmaktadır ve 12 ay garantilidir. Ancak yenilenmiş teknoloji ürünleri ekran, kasa ve pil ömrü gibi kriterlere göre derecelendirilir.
Yenilio.com’dan satın alınan tüm ürünler, özel olarak kutulanmış şekilde teslim edilir.

Kutu içerisinde :
Cihaz
Şarj kablosu
Sim kart açma iğnesi,
Garanti Belgesi ve hangi yenileme işlemlerinin yapıldığını belgeleyen TSE Belgesi yer alır.

Sipariş ve Ödeme

Platformumuza üye olarak veya giriş yaparak beğendiğiniz yenilenmiş teknoloji ürününü sepetinize ekleyin. Teslimat bilgilerinizi girdikten sonra ödeme yönteminizi tercih edin. Siparişinizi onayladıktan sonra size gönderilen sipariş numarası ile siparişinizi takip edin.
Platformumuzdaki yenilenmiş teknoloji ürünlerini tüm Türkiye’den sipariş verebilirsiniz. Gönderimlerimiz, anlaşmalı kargo şirketimiz üzerinden belirttiğiniz adrese gönderilmektedir.
Şu an için yurt dışına sipariş gönderilememektedir.
Kredi kartı, banka kartı veya EFT/Havale yaparak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.
Evet, EFT / Havale kullanarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.
Hayır, Kapıda ödeme yöntemi ile sipariş veremezsiniz.
Platformumuzdaki yenilenmiş teknoloji ürünleri 12 garantilidir ve faturalı olarak teslim edilmektedir.

Buyback

Teknoloji ürünlerinini yetkili yenileme merkezleri tarafından tüketicilerden satın alınması sürecine buyback denir.
Platformumuzdaki ‘’hemen sat’’ sekmesi üzerinden satılmak istenen teknoloji ürünü bulunur ve değeri öğrenilir.
Değerin uygun bulunması durumunda ürün, teklif iletilmesi için yenileme merkezimize gönderilir.
Yenileme merkezimizin incelemeleri sonucunda teklif SMS olarak kullanıcıya iletilir.
Teklifin onaylanması ile 3 iş günü içinde ödeme iletilen banka hesabına yapılır.
Teklifin onaylanmaması durumunda 5 iş günü içinde ürün iade edilir.

İptal, İade ve Garanti

Ürününüzü Yurtiçi Kargo şubeleri aracılığı ile 170445898 anlaşma kodumuz ile iade edebilirsiniz. Ürün ile birlikte gönderilen kutu içeriği, aksesuarlar ve TSE sertifikası eksiksiz olarak gönderilmesi gerekmektedir. Eksik bir ürün gönderildiği takdirde iadeniz onaylanmayabilir veya ücret kesintisi yapılabilir.
Yetkili yenileme merkezi tarafından yenilenen ve TSE belgesi bulunan tüm yenilenmiş teknoloji ürünleri 12 ay garantilidir. Bu garanti, diğer tüm teknoloji ürünlerinde olduğu gibi düşme, çarpma, kırılma gibi kullanıcı hatalarını kapsamamaktadır.
Yetkili yenileme merkezi tarafından yenilenen ve TSE belgesi bulunan tüm yenilenmiş teknoloji ürünleri fatura tarihinden itibaren 15 gün içinde iade edilebilir. İade onaylandıktan sonra ödemeniz, 3 iş günü içinde hesabınıza geçer.

Güvenlik

Yetkili yenileme merkezi tarafından yenilenecek teknoloji ürünleri, önce IMEI sorgulama ve BTK sorgulama gibi süreçlerden geçerek kontrol edilir. Bu kontrollerden herhangi bir sorun çıkmaması durumunda yenileme işlemine alınmak üzere sıraya alınır.
Platformumuz; yenilenecek teknoloji ürünlerinde bulunan verilerin geri döndürülemez şekilde silindiğinden emin olur. Yenileme merkezimize, veriler silinmeden gönderilen teknoloji ürünleri ise iade edilir.